رنگ هایی که با قهوه ای ست می شوند

رنگ هایی که با قهوه ای ست می شوند

ترکیب رنگ های قهوه ای در آشپزخانه

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود ؟

رنگ قهوه‌ای یکی از بهترین و پرکاربردترین رنگ‌ها برای دکوراسیون است. اغلب افراد تصور می‌کنند استفاده از رنگ قهوه‌ای در فضای داخلی بسیار خسته کننده است، اما انتخاب صحیح رنگ‌های مکمل و استفاده درست و بجا از این رنگ می‌تواند تداعی کننده محیط‌های سنتی و دنج باشد. ما در اینجا به معرفی ترکیب‌های مناسب می‌پردازیم.

رنگ قهوه‌ای، از ترکیب دو رنگ قرمز و سبز به وجود می‌آید، اما درواقع از ترکیب رنگ‌های مختلف می‌توان به رنگ قهوه‌ای رسید. یکی از آن‌ها ترکیب رنگ‌های نارنجی و آبی است.  یکی از راه‌های پیدا کردن ست رنگ‌ها شناختن رنگ‌های پایه می‌باشد.

رنگ قهوه‌ای از نظر روانشناسی

رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های خنثی و گرم محسوب می شود. به لحاظ روانشناسی این رنگ حس آرامش و امنیت را به انسان منتقل می‌کند. افراد‌، تحت تاثیر رنگ قهوه‌ای تصمیمات بهتر و واقع بینانه تری می‌گیرند از این رو در اغلب محیط‌های اداری از این رنگ استفاده می‌شود.

چگونه از رنگ قهوه ای در دکوراسیون استفاده کنیم؟

  • پس از فهمیدن این مسئله که رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می‌شود، باید بدانیم که چگونه باید از رنگ قهوه‌ای استفاده کرد. از آنجا که رنگ چوب، قهوه‌ای است، تقریبا در همه منازل از این رنگ استفاده می‌شود. استفاده از رنگ قهوه‌ای در فضای داخلی اتاق‌ها حس صمیمیت را به انسان منتقل می‌کند. سعی کنید در نقاط مختلف اتاقتان از تناژهای این رنگ استفاده کنید. تناژ‌های متفاوت رنگ قهوه‌ای این امکان را به شما می‌دهد که قسمت‌های مختلف فضای منزلتان را در عین یکرنگی، متنوع چیدمان کنید
  • اگر به ترکیبات رنگ‌های بالا توجه کرده باشید رنگ قهوه‌ای هم با رنگ‌های سرد و هم با رنگ‌های گرم ست می‌شود و انتخاب رنگ مناسب، به سلیقه شما بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که فضای اتاقتان کوچک است بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر قصد دارید فضای اتاقتان را به یک مکان صمیمی و دلپذیر تبدیل کنید، بهتر است از ترکیب رنگ‌های گرم استفاده کنید.
  • تغییر رنگ دکوراسیون کار سختی نیست و صرفا با یک تغییر کوچک مانند تغییر رنگ کوسن می‌توانید روح تازه‌ای در دکوراسیون منزل خود به وجود بیاورید.
  • اغلب افراد برای ایجاد دکوراسیون قهوه‌ای از مبلمان چرم استفاده می‌کنند. این گونه از مبلمان ایده‌های فراوانی برای خلق چیدمان‌های خاص و زیبا به انسان می‌دهد.
خواندن این مقاله
رنگ یاسی در طراحی داخلی

ویژگی‌های رنگ‌ قهوه‌ای

استفاده از رنگ قهوه‌ای محاسن زیادی دارد که در اینجا به تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

  • اولین و مهم‌ترین ویژگی طیف رنگ قهوه‌ای این است که استفاده از این رنگ در اغلب سبک‌های دکوراسیون‌‌ از سنتی تا مدرن قابل استفاده است.
  • دومین ویژگی مثبت این رنگ این است که پتانسیل ترکیب با اغلب رنگ‌ها را دارد. از این جهت دست شما برای انتخاب رنگ مورد علاقه‌تان باز است.
  • سومین ویژگی رنگ قهوه‌ای این است که تابع مد نبوده و همیشه یکی از رنگ‌های پرطرفدار است.
  • چهارمین ویژگی که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار را به استفاده از این رنگ مشتاق می‌کند این است که نظافت آلودگی‌های ناشی از بازی کودکان و… راحت‌تر است.
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواندن این مقاله
نحوه انتخاب رنگ در طراحی داخلی

3 + 2 =