ایده های دکوراسیون داخلی مناسب کودکان

ایده های دکوراسیون داخلی مناسب کودکان

معمولا در صورت امکان برای کودک از بدو تولد اتاقی درنظر گرفته می‌شود با اینحال آنها عموما به اتاقشان قانع نیستند و اسباب بازی هایشان در تمام خانه پراکنده است. نونهالان دوست دارند بگردند و دنیای جدید را کشف نمایند و از طرفی والدین ترجیح می‌دهند تا کودکان را در کنارشان نگهدارند تا بتوانند مراقب آنها باشند. آنچه مهم است در نظر گرفتن شرایط مناسب و امن برای کودکان است. نمی‌توان کاری کرد که کودک نپرد، نیفتد و بالا نرود اما می‌توان از خطرات این رفتارها بطور قابل ملاحظه‌ای کاست. در ادامه به بررسی برخی ایده‌های دکوراسیون داخلی برای امن تر کردن خانه می پردازیم.

از میز های گرد استفاده نمایید. حذف کردن گوشه‌های تیز یکی از اولین و مناسب ترین کارهایی است که باید انجام شود. حتی اگر نمی‌خواهید تا میزها یک شکل هندسی داشته باشند، میز های جلومبلی را که عموما در وسط خانه قرار دارند بدون گوشه و گرد انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید: طراح دکوراسیون و معمار دکوراسیون داخلی خوب را چگونه بشناسیم؟

کدام طراح دکوراسیون داخلی در تهران مناسب ماست؟

سعی کنید میز ها و صندلی های انتخاب کنید که کشو داشته باشند. درهنگام نگهداری از کودک هیچگاه جا و کمد به اندازه کافی نخواهید داشت و همواره به دنبال جایی جدید برای ابزار جدید هستید. بنابراین بهتر است که در محیط پذیرایی و نشیمن هم به اندازه کافی کمد و کشو وجود داشته باشد تا بار کمدها و کابینت ها سبکتر شود.

خواندن این مقاله
معرفی روشهای پرداخت نهایی شیرآلات

از فرش و قالیچه بیشتر استفاده کنید. ممکن است پارکت یا سرامیک منزل شما بسیار زیبا بوده و نمای جالبی داشته باشد منتها برای امنیت فرزندان باید مدتی با آنها خداحافظی کنید. سعی نمایید فرش‌ها و قالیچه‌هایی را به کار بندید که نرم بوده و جلوی ضربه را می‌گیرند. ما نمی‌توانیم مانع از زمین خوردن فرزندان و کودکان شویم پس مجبوریم تا با رعایت نکات ایمنی از اسیب دیدن آنها به هنگام زمین خوردن جلوگیری نماییم.

ایده‌های دکوراسیون داخلی شما ناخوآگاه مینیمال خواهد شد. بهتر است تا حد امکان اشیا دکوری کمتری داشته باشید تا ز خطر آفرینی کمتری برای کودکان ایجاد کند. ممکن است تصمیم بگیرند آنها را هل دهند یا از مجسمه ای بالا بروند و یا توپ را به سمت شی شکستنی پرتاب کرده و بر خرده شییشه هایش جشن پیروزی بگیرند!

دنیای کودکی بسیار جالب و جذاب است و ما نباید جلوی کشف دنیای جدید توسط آنها را بگیریم. آنها باید بازی و رشد کنند و ماهم در عین مراقبت و توجه از این شکوفایی لذت ببریم.

منبع : blueroomco.com
خواندن این مقاله
چگونه از چند رنگی های تاکیدی در طراحی فضا استفاده کنیم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =